
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA I DZIEŃ CHŁOPAKA KLASA V

SPRZĄTANIE ŚWIATA „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

PAMIĘTAMY...
 
FILMOWA PODRÓŻ PO SZKOLE LIP DUB

FILMOWA PODRÓŻ PO SZKOLE LIP DUB
 
INWAZJA MIKOŁAJÓW

MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE...

HALLOWEEN W NASZEJ SZKOLE

KONCERT KOLĘD

WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA ZDZISŁAWA FORTUNIAKA

HALLOWEENOWA DYSKOTEKA TAŃCE Z CZAROWNICĄ...
 
ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
|
|
PRZEGLĄD PIOSENKI LUDOWEJ "KUKUŁECZKA"
10 kwietnia 2014r. odbył się IV Regionalny Dziecięcy Przegląd Pieśni Ludowej "Kukułeczka" w Tulcach. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor” oraz Zespół Szkół w Tulcach.
Przegląd odbył się pod wspólnym patronatem m.in. Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starosty Powiatu Poznańskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Adresowany był do dzieci ze szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Każdy z uczestników zobowiązany był do wykonania dwóch pieśni ludowych, w tym przynajmniej jednej z Wielkopolski. Prezentacje konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych kl. I – III i IV – VI (w tym soliści i zespoły). Zmagania młodych wykonawców oceniało profesjonalne jury, w skład którego wchodził muzyk, etnomuzykolog i dialektolog.
Po raz pierwszy w Przeglądzie uczestniczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Długiem Starem w składzie: Wiktoria Koszel, Wiktoria Maraszek, Emilia Prałat, Aleksandra Kaczmarek, Nicol Stachowska, Emilia Prałat (kl. VI) i Maciej Włodarczak. Uczniowie przygotowywali repertuar pod opieką p. Hanny Markowskiej. Dzięki współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Kultury i wielkiej życzliwości prowadzącej Zespół Marynia dzieci zostały ubrane w stroje ludowe z regionu Wielkopolski. W Tulcach zjawiło się prawie 200 dzieci, z których większość także ubrana była w strój naszej małej Ojczyzny. Dlatego dominował kolor niebieski. Prezentacjom konkursowym towarzyszyły warsztaty rękodzieła artystycznego, a w przerwie przesłuchań wystąpił Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Cepelia z Poznania, który poprowadził też ludowe zabawy integracyjne dla wszystkich uczestników przybyłych na konkurs i publiczności. Dzięki wspólnym działaniom, atmosfera Przeglądu była radosna i przyjazna. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i zaproszenie na kolejne spotkanie w przyszłym roku.
Udział w tym wydarzeniu był czynnym włączeniem się w zainaugurowane 22. lutego obchody Roku Oskara Kolberga, wybitnego etnomuzykologa, człowieka, który zdeterminował swoje działania, abyśmy dziś mogli czerpać z bogatego skarbca kultury ludowej.
informacja z dnia 2014-04-10 21:28:03
|
|
|