 
WYBORY MŁODZIEŻOWA RADA GMINY

PAMIĘTAMY...

DLA NIEPODLEGŁEJ... BILIŚMY REKORD

RAP PEDAGOGIA LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ...

MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE...

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ

FILMOWA PODRÓŻ PO SZKOLE LIP DUB

JUBILEUSZ SZKOŁY 25-LECIE SZKOŁY

WIGILIE KLASOWE
 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PRZYTULAŚNE ŚWIĘTO...

WIGILIE KLASOWE

WARSZTATY CZYTELNICZE ZE SŁODZIAKAMI

HALLOWEEN W NASZEJ SZKOLE

INWAZJA MIKOŁAJÓW

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ

FILMOWA PODRÓŻ PO SZKOLE LIP DUB

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ***

W ŚWIECIE BAŚNI WARSZTATY CZYTELNICZE
|
|
WARSZTATY CHÓRALNE
W dniu 25 października członkowie chóru szkolnego pod dyrekcją Hanny Markowskiej mieli możliwość uczestnictwa w niecodziennym wydarzeniu, jakim było spotkanie i praca pod kierunkiem znanego i cenionego wykładowcy Akademii Muzycznej w Poznaniu, pani Barbary Tritt.
Podczas warsztatów, które odbyły się w Sali Wiejskiej w Długiem Starem, pracy młodych adeptów wokalistyki z Długiego Starego i Lasocic przyglądali się dyrygenci i nauczyciele, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą, próbując rozmiłować ich w muzyce. Część z przybyłych gości działa w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Śpiewająca Polska”, mającym na celu wsparcie rozwoju chórów szkolnych. W naszym regionie koordynatorem programu jest mieszkanka Rawicza - pani Jowita Augustyniak, pedagog, dyrygent i animator kultury. Wszystkich ucieszyła także obecność znanej w środowisku pani doc. Aliny Pietrzak, która nieprzerwanie od wielu lat dba o piękno śpiewu chóralnego i promocję naszego regionu w Polsce i poza nią.
Trzygodzinne warsztaty przesycone były niezwykłą ekspresją i dynamiką, bijącą od p. Barbary Tritt. Podpatrując jej sposób pracy, dyrygenci mogli zaczerpnąć inspiracje do rozszerzenia własnych metod prowadzenia zajęć z zespołem.
Po części praktycznej był czas na dyskusję, pytania, refleksję nad pracą pedagogiczną, dążącą do poprawy emisji głosu dziecka, ukazywaniu właściwych wzorców kulturowych itp.
Uczestnicy warsztatów opuszczali gościnne progi gminy Święciechowa z nowymi pomysłami, bogatsi o wspólną refleksję i gotowość do dalszych wyzwań. Dzieci i młodzież miały natomiast okazję zetknięcia się z wykładowcą akademickim, który w nieszablonowy sposób odkrył przed nimi sposoby pracy i rozwijania swych talentów wokalnych. (H.M.)
informacja z dnia 2014-10-25 22:00:24
|
|
|